[WIDEO] Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy serię filmów na kanale YouTube, które będą doskonałym uzupełnieniem do artykułów pojawiających się regularnie na naszej stronie. Pierwszy materiał porusza zagadnienia dotyczące umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. Zapraszamy do oglądania:

Przedwstępna umowa nabycia nieruchomości – w jakiej formie to zrobić?

Kanał jest prowadzony przez kancelarię Czyżewski Nowojski Ostaszewski sp.k. w celu informacyjno-edukacyjnym.

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości

Zawarcie umowy przestępnej to często pierwszy krok, który przybliża nas do nabycia upragnionego lokum, warto jednak wiedzieć, czym jest sama umowa przedwstępna oraz jaka forma jej zawarcia będzie dla nas najkorzystniejsza. Umowa przedwstępna nabycia nieruchomości to umowa przez którą jej strony zobowiązują się do zawarcia w przyszłości umowy przenoszącej własność nieruchomości (tzw. umowy przyrzeczonej). Umowa ta powinna określać wszystkie istotne postanowienia umowy przyrzeczonej, do której należą w szczególności: opis nieruchomości (tzn. opis domu/mieszkania/działki itp.) i cenę, nabycia ww. nieruchomość.

adw. Krzysztof Lamparski

adw. Krzysztof Lamparski

W swojej pracy zawodowej zajmuje się sprawami odszkodowawczymi, prawem nieruchomości oraz prawem ochrony danych osobowych. Obsługuje przedsiębiorców oraz osoby fizyczne. Posiada duże doświadczenie procesualne zdobyte podczas licznych wystąpień przed sądami.