SPORY Z DEWELOPERAMI

OFERTA

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna w polityce prywatności

OPIS USŁUGI:

Spory ze sprzedawcą mieszkania czy innej nieruchomości są coraz częstsze.

Spory ze sprzedawcą mieszkania czy innej nieruchomości są coraz częstsze. Z jednej strony rośnie bowiem świadomość kupujących, którzy domagają się prawidłowego wykonania zawartych umów, także jeśli chodzi o terminy i standard wykonania. Z drugiej strony wciąż istnieje grupa sprzedawców, którzy próbują zarobić jak najwięcej na sprzedaży nieruchomości, zarówno z rynku pierwotnego  jak i wtórnego, kosztem kupujących. Przykładem są pojawiające się sytuacje tzw. patodeweloperki, ale także inwestorzy zarabiający na tzw. flipach, czyli szybkim i tanim upiększeniu lokalu, często przy ukryciu często poważnych wad.

Problemy powodują także zmiany na rynku nieruchomości. Szybko rosnące ceny powodują, ze sprzedawcy nie chcą wykonywać umów, które zawarli przed kilkunastoma czy nawet kilkoma miesiącami, po cenach skalkulowanych na tamten moment. Zdarzają się przypadki prób wycofania się z takich umów i ponownego wprowadzenia nieruchomości na rynek.

W ramach naszych usług staramy się pomóc wygrać spór ze sprzedawcą nieruchomości. W pierwszych krokach spotykamy się z klientem, analizujemy sprawę i oceniamy szanse jej powodzenia. Jeśli sprawa zostanie nam powierzona podejmujemy negocjacje, a w razie potrzeby inicjujemy postępowanie sądowe, które może się okazać koniecznością gdy trudno znaleźć kompromis. Współpraca adwokatów oraz inżynierów budownictwa pozwala w sposób fachowy i kompleksowy prowadzić sprawy dotyczące wad nieruchomości.

ZAKRES USŁUGI:

ANALIZA SPRAWY

PROWADZENIE NEGOCJACJI I POSTĘPOWANIA UGODOWEGO

PRZYGOTOWANIE DOKUMENTÓW

WYSTĄPIENIE DO SĄDU

REPREZENTACJA W SĄDZIE

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Stoimy na stanowisku, że masz prawo do prawidłowego wykonania umowy przez drugą stronę i powinieneś do tego dążyć, nawet jeśli po drugiej stronie jest deweloper mogący sobie pozwolić na prowadzenie sprawy w sądzie z udziałem swoich prawników. Jeśli nie zgadza się metraż Twojego mieszkania czy nieruchomości, jeśli pojawiają się wady, których sprzedawca nie chce usunąć, jeśli sprzedawca nie chce oddać Ci zaliczki lub zadatku, jeśli deweloper odmawia uznania kar umownych, które CI się należą – powinieneś w zgodzie z prawem podjąć działania w celu uzyskania ochrony swoich praw. Dochodzenie swoich praw bez profesjonalnego wsparcia w starciu ze sprzedawcą może być trudne. Przepisy prawa są coraz bardziej skomplikowane, a w trakcie postępowania sądowego staniesz naprzeciwko często dużo większego i bogatszego podmiotu, którego stać na obsługę prawną. Błędy będą wykorzystane przeciwko Tobie.