[WIDEO] Opodatkowanie odszkodowania od dewelopera za nieterminowe wykonanie umowy

Specjalnie dla Państwa stworzyliśmy serię filmów na kanale YouTube, które będą doskonałym uzupełnieniem do artykułów pojawiających się regularnie na naszej stronie. Pierwszy materiał porusza zagadnienia dotyczące umowy przedwstępnej sprzedaży nieruchomości. Zapraszamy do oglądania:

Odszkodowanie wypłacone przez dewelopera z tytułu nieprawidłowo wykonanej umowy deweloperskiej

Kanał jest prowadzony przez kancelarię Czyżewski Nowojski Ostaszewski sp.k. w celu informacyjno-edukacyjnym.

Podsumowanie

Brak zwolnienia podatkowego dla odszkodowań nieprzyznanych lub niezatwierdzonych przez sąd może skłaniać nabywcę lokalu od dewelopera do skierowania sprawy do sądu – choćby po to, żeby uniknąć zapłaty podatku dochodowego. Koszty postępowania sądowego mogą być bowiem niższe niż wysokość podatku, którego będzie domagał się fiskus w przypadku wypłaty odszkodowania przez dewelopera w drodze zwykłego porozumienia. Instytucją, która z jednej strony pozwoli uniknąć podatku, a z drugiej pozwoli dogadać się z deweloperem bez prowadzenia procesu sądowego ale jednak przed sądem może być zawezwanie do próby ugodowej przeciwko deweloperowi. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z zespołem BezProblemów lub innym specjalistą z zakresu prawa nieruchomości.

adw. Krzysztof Lamparski

adw. Krzysztof Lamparski

W swojej pracy zawodowej zajmuje się sprawami odszkodowawczymi, prawem nieruchomości oraz prawem ochrony danych osobowych. Obsługuje przedsiębiorców oraz osoby fizyczne. Posiada duże doświadczenie procesualne zdobyte podczas licznych wystąpień przed sądami.